Dolnocerekvická pouť 2021 - program

O víkendu 17. a 18. července proběhne v Dolní Cerekvi pouť. Věříme, že vzhledem k současné epidemiologické situaci a k respektováním ministerských a hygienických nařízení se až na výjimky uskuteční vše, na co jsme zvyklí z každoročně připravovaného programu.

V centru městyse budou opět již před víkendem připravené pouťové atrakce firmy Vildomec z Ivančic. O víkendu pak bude probíhat stánkový prodej v ulici u radnice, a to jak místními prodejci, tak dalšími pozvanými. 

V sobotu 17. července se koná od rána tradiční pouťový házenkářský turnaj. Utkání se odehrají na místním pískovém hřišti. Pro házenkáře je písek již neobvyklým terénem, se kterým se budou opět potýkat jak druholigová mužstva, tak bývalí hráči, ale i házenkářští amatéři či nováčci. V případě nepříznivého počasí se turnaj přesune do cerekvické sportovní haly.

Sobotní večerní zábava vzhledem k hygienickým opatřením a probíhající rekontrukci kulturního domu je pro letošní rok zrušena.

V neděli 18. července se mimořádně už od 8:30 hodin koná v kostele sv. Maří Magdalény poutní mše svatá s panem farářem Romanem Strossou. A od 13 do 16 hodin bude pro zájemce otevřeno také dolnocerekvické muzeum, kde mimo stálé expozice bude možnost zakoupit si také publikace o Dolní Cerekvi.