Dolnocerekvická pouť 2021 - program

O víkendu 17. a 18. července proběhne v Dolní Cerekvi pouť. Věříme, že vzhledem k současné epidemiologické situaci a k respektováním ministerských a hygienických nařízení se až na výjimky uskuteční vše, na co jsme zvyklí z každoročně připravovaného programu.

Číst dál: Dolnocerekvická pouť 2021 - program

Návrh územního plánu Dolní Cerekev

Nový územní plán Dolní Cerekev je dopracován pro další fázi jeho projednávání. Nyní je před námi "Společné jednání o návrhu územního plánu". Toto jednání probíhá za účasti pořizovatele, zástupce obce, zástupců dotčených orgánů a sousedních obcí (bez přímé účasti veřejnosti).

Návrh ÚP je vyvěšen na mapovém portále stavebního úřadu v Jihlavě, k dispozici i na našem webu (níže) a v kanceláři městyse. 

Číst dál: Návrh územního plánu Dolní Cerekev

Magazín 5/2021 a CereKvák

V květnovém vydání magazínu se dozvíte něco o pietní připomínce Dne vítězství, sběru odpadu, činnnosti v obecních lesích, našem úspěchu v krajské soutěži, připravované rekonstrukci bývalé hospody č.p. 110 či premiéře Noci kostelů v Dolní Cerekvi. Ke shléhnutí je na našem youtube kanále: https://youtu.be/-E-WIXt4GtM

Květnové číslo cerekvického zpravodaje CereKvák v jeho elektronické verzi - ke stažení zde (dokument)

Úprava silnice Dolní Cerekev – Kostelec

Pár informací o probíhající úprava silnice do Dolní Cerekve, kterou pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny provádí tuto stavbu firma Strabag. 

Oficiálně jde o je stavební úpravu silnice II. třídy v délce cca 1,131 km s názvem stavby „II/639 Nový Svět – Kostelec OK II/406“. 

Cílem je zvýšení bezpečnosti dopravy protismykovou úpravou povrchu. Dále bude pročištěn příkop, provedeny lokální sanace vozovky a násypů a doplněno dopravní značení. 

Číst dál: Úprava silnice Dolní Cerekev – Kostelec